1. Kapitola - Komora rady 2/2

6. července 2013 v 14:28 | Cassandra Clare |  Clockwork Prince (Infernal Devices 2)
Charlotte se rychle postavila. "Najít Mortmaina?" řekla. "Sama, jenom Henry a já - bez pomoci zbytku Enklávy?"
Konzulovy oči, které se na ní upíraly nebyly nepřátelské, ale ani plné odpuštění. "Můžete zavolat ostatním členům Enklávy, jestli budete mít nějaká určitá přání a samozřejmě jsou vám k dispozici Mlčenliví bratři a Železné sestry," řekl. "Ale pokud jde o vyšetřování, ano, to musíte zvládnout sami."
"Tohle se mi nelíbí," postěžovala si Lilian Highsmithová. "Měníte pátrání po šílenci v boj o moc-"
"Přeješ si vzít zpátky podporu Benedikta?" zeptal se Konzul. "Jeho výzva bude ukončená a nebude třeba, aby Branwellové něco dokazovali."
Lilian otevřela ústa. Po pohledu na Benedikta je ale zase zavřela. Pak zavrtěla hlavou.
"Právě jsme přišli o naše služebníky," řekla Charlotte. "Bez nich-"
"Noví zaměstnanci vám budou samozřejmě poskytnuti, jak je obvyklé," řekl Konzul. "Bratr vašeho bývalého služebníka Thomase, Cyril, sem jede z Brightonu, aby se připojil k vaší domácnosti. A Institut v Dublinu k vám posílá svou druhou kuchařku. Oba jsou dobře vycvičení bojovníci - což musím říct, že je přesně to, co potřebuješ, Charlotte."
"Ale Thomas i Agáta byli trénovaní," protestoval Henry.
"Ale máte v domě několik lidí, co trénovaní nejsou," řekl Benedikt. "Nejen slečna Lovelacová je žalostně pozadu ve svém tréninku. Vaše služebná Sophie a tahle Podsvěťanka," ukázal na Tessu, "nemají trénink žádný. A protože to vypadá, že z ní hodláte udělat trvalý přírůstek do vaší domácnosti, těžko by vám mohlo nějak vadit, že ona -a ta služka- dostane základní výcvik v sebeobraně."
Tessa se ohromeně podívala do strany na Jema. "To jako myslí mě?"
Jem přikývl. Vypadal zachmuřeně.
"Já nemůžu - useknu si vlastní nohy!"
"Jestli hodláš někomu sekat nohy, vyber si Benedikta," zamumlal Will.
"To bude v pořádku, Tesso. Nemusíš to dělat," začal Jem, ale jeho slova byla přerušena Benediktem.
"Vlastně," řekl, "protože vy dva budete mít tolik starostí s pátráním po tom, kde se schovává Mortmain, doporučuju vám půjčit si mé dva syny -Gabriela a Gideona, který se vrací dnes večer ze Španělska- jako školitele. Oba dva jsou vynikající bojovníci a můžou svoje zkušenosti využít pro váš trénink."
"Tati!" zaprostestoval Gabriel. Vypadal zhrozeně. Zjevně to nebylo něco, co by s ním předtím Benedikt prodiskutoval.
"Můžou je vyškolit naši vlastní služebníci," odsekla mu Charlotte, ale Konzul zavrtěl hlavou.
"Benedikt Lightwood vám nabízí velkorysý dat. Přijměte ho."
Charlotte v obličeji úplně zrudla. Po dlouhé chvíli sklonila hlavu a dala Konzulovi za pravdu.
Tessa měla závrať. Bude trénovaná? Bude cvičit boj, vrhat nože a ohánět se mečem? Samozřejmě, jedna z jejích oblíbených hlavních hrdinek Capitola v The Hidden Hand uměla bojovat stejně dobře jako muž - a i se tak oblékala. Ale to přece neznamenalo, že chtěla být jako ona.
"Dobře," řekl Konzul. "Tohle zasedání Rady je uzavřené. Znovu se tu sejdeme za čtrnáct dní. Můžete jít."
Samozřejmě všichni hned neodešli. Ozvaly se výkřiky lidí, když se začali zvedat ze svých míst a taky nadšené klábosení s jejich sousedy. Charlotte pořád seděla. Henry byl vedle ní. Vypadal, jako kdyby chtěl zoufale říct něco uklidňujícího, ale nemohl nic vymyslet. Jeho ruka se nejistě vznášela nad ramenem jeho ženy. Will přes místnost zíral na Gabriela Lightwooda, který vrhal mrazivé pohledy jejich směrem.
Charlotte se pomalu postavila na nohy. Henry měl ruku na jejích zádech a něco jí šeptal. Jessamine už stála a točila svým novým bílým krajkovým slunečníkem. Henry jím nahradil ten starý, který byl zničený v boji s Mortmainovými automaty. Vlasy měla svázané do drdolů na uších a vypadaly jako dva hrozny.
Tessa se rychle zvedla na nohy. Jejich skupina zamířila střední uličkou ven z místnosti Rady.
Tessa slyšela všude šepot, opakovala se stále ta stejná slova, znovu a znovu. Charlotte. Benedikt. Nikdy Magistera nenajdou. Dva týdny. Výzva. Konzul. Mortmain. Enkláva. Ponižující.
Charlotte vycházela schody s rovnými zády, červenými tvářemi a s pohledem upřeným přímo před sebe, jako kdyby tak nemohla poslouchat drby kolem ní. Will vypadal, jako kdyby byl připravený všechny šeptaly umlčet drsnou spravedlností, ale Jem pevně svíral zadní stranu jeho parabataiského kabátu. Být Jemem, napadlo Tessu, muselo být stejné jako být majitelem plnokrevného psa, který rád kouše vaše hosty. Museli jste ho mít neustále na vodítku.
Jessamine znovu vypadala znuděně. Moc jí nezajímalo, co si o ní nebo o ostatních myslela Enkláva.
Ve chvíli, kdy došli ke dveřím komory Rady, skoro běželi. Charlotte se na chvíli zastavila a nechala zbytek skupiny, aby je dohnala. Většina lidí šla doleva, odkud přišla Tessa, Jem a Will. Charlotte ale zahnula doprava. Ušla ještě několik kroků, dokud nedošla do rohu místnosti, kde se zastavila.
"Charlotte?" Henry jí dohnal. Zněl ustaraně. "Miláčku-"
Bez varování Charlotte zaklonila nohu a pak kopla do zdi tak silně, jak mohla. Zeď byla kamenná, takže jí nezpůsobila žádnou škodu. Charlotte ale unikl malý výkřik.
"Ježiši," vypadlo z Jessamine, která točila svým slunečníkem.
"Jestli ti můžu něco navrhnout," ozval se Will. "asi dvacet kroků za námi v místnosti Rady je Benedikt. Jestli se tam chceš vrátit a zkusit mu nakopat, doporučuju mířit ránu trošku víc nahoru a doleva-"
"Charlotte." Hluboký, drsný hlas každý hned poznal. Charlotte se otočila. Její hnědé oči byly rozšířené. Byl to Konzul. Runy vyšité stříbrnou nití na jeho rukávech se třpytily, když sel k malé skupince. Díval se na Charlotte. Opírala se rukou o zeď a ani se nepohnula.
"Charlotte," zopakoval Konzul. "Víš, co ti říkal tvůj otec o ztrácení trpělivosti."
"Jo, vím. A mimoto taky říkal, že měl mít syna," odsekla mu Charlotte hořce. "Kdyby měl -kdybych byla muž- choval byste se ke mně tak, jak jste se choval?"
Henry položil své ženě ruku na rameno a něco k ní zamumlal. Ona jí ale setřásla. Její velké hnědé oči byly plné bolesti a upíraly se na Konzula.
"A jak jsem se k tobě choval?"
"Jako kdybych byla dítě. Malá holka, která potřebuje vynadat."
"Charlotte, já jsem ten, kdo tě jmenoval do vedení Institutu a Enklávy." Konzulův hlas zněl podrážděně. "Udělal jsem to nejen proto, že jsem miloval Granville Fairchila a věděl, že chtěl, aby šla jeho dcera v jeho stopách, ale hlavně protože jsem si myslel, že tu práci zvládneš skvěle."
"Taky jste jmenoval Henryho," řekla. "A dokonce jste nám řekl, že jste to udělal jenom proto, že Enkláva uzná jako své vůdce jenom manželský pár a ne samotnou ženu."
"No, gratuluji, Charlotte. Nemyslím si, že by nějaký člen Enklávy žil v domnění, že jí nějakým způsobem vede Henry."
"To je pravda," řekl Henry, zatímco se díval na své boty. "Všichni víte, že jsem jaksi k ničemu. Je to moje vina. Všechno co se stalo, Konzule-"
"Není," řekl Konzul. "Je to kombinace totální nevšímavosti na straně Clavů, smůla a špatné načasování. A ano, i některých tvých špatných rozhodnutí, Charlotte. A ano, budeš se za ně zpovídat-"
"Takže souhlasíte s Benediktem!" zaplakala Charlotte.
"Benedikt Lightwood je hajzl a pokrytec," řekl Konzul unaveně. "Každý to ví. Ale je politicky silný a je lepší ho trochu uklidnit touhle show, než si ho znepřátelit tím, že ho budeme ignorovat."
"Show? Takže takhle tomu říkáte?" zeptala se Charlotte hořce. "Dal jste mi nemožný úkol."
"Dal jsem ti za úkol najít Magistera," řekl Konzul Wayland. "Muže, který vnikl do Institutu, zabil tvé služebníky, ukradl Pyxis, a který má v plánu vybudovat armádu mechanických monster, která nás všechny zničí. Ten člověk musí být zastaven. Jako hlava Enklávy, Charlotte, je tvým úkolem zastavit ho. Jestli si myslíš, že je to nemožné, pak by ses možná měla sama sebe zeptat, proč vůbec chceš tak moc tuhle práci."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Biby ♥ Biby ♥ | Web | 6. července 2013 v 14:43 | Reagovat

Pekný príbeh :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama