Clockwork Prince - Recenze

26. června 2013 v 16:41 | Alice Shinshekli |  Recenze

Autor: Cassandra Clare
Vydání: 6.12. 2011
Postava na obálce: Jem
Série: Infernal Devices


Anotace: V kouzelném podsvětí viktorianského Londýna Tessa Grayová konečně našla své bezpečné místo. Ale to se brzy změní, hned potom, co označí Charlotte za zrádce a následně potom ztratí místo v čele ústavu. Tessa ví, že kdyby se tak uskutečnilo, skončila by tak na ulici, kde by se jí zmocnil Magister, jenž má s ní své plány. Jem nadále odhalí, že viní Magistra za ohromnou tragédii, která se mu stala.
Aby odhalili minulost musí Tessa s Jemem a Willem odjet do zámku v Yorkshiru. Všichni tři ihned zjistí, že pravda o Tessině minulosti a původu je ještě horší, nežli si jen předstsvit, ale i to, že Magister ví o každém jejich kroku, což znamená jen jednu věc, někdo je zradil. Ale kdo?
Tessa má ve všem zmatek. Může věřit Magisterovi, když jí chce odpovědět na otázky, ohledně toho, kdo je a a komu se narodila? Může i nadále věřit tomu, co jí povídá hlas srdce? I přes to všechno zjistí, že láska a lži mohou pošpinit i to nejčistčí srdce.
Můj názor:
Tuhle knihu miluju. Je ještě lepší než Clockwork Angel. V minulém díle hrál hlavní roli spíš Will, ale tady vystupuje do popředí i Jem. Dalo by se říct, že milostné trojúhelníky typu: Žena zamilovaná do dvou mužů, kteří jsou oba zamiovaní do ní a ještě ke všemu jsou to nejlepší přátelé je ohrané, ne-li trpné. Ten, kdo tohle tvrdí, nečetl tuhle knihu. Všechno je tak dobře napsané. Ty emoce tam! (Mimochodem v tomhle díle e dozvíme Willovo temné tajemství. Musím říct, že to je síla. Něco takové jsem vůbec nečekala. Chudák Will!) A ta Viktoriánská éra tomu dodává šťávu.
Navíc tahle série mě společně se sérii The Mortal Instruments naučila lépe latinsky než můj učitel.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 May ♥ May ♥ | Web | 30. září 2013 v 12:37 | Reagovat

První díl se mi líbil o trochu víc... ze stejného důvodu - Mám prostě radši Willa.
Ale tenhle díl, opravdová síla. Druhá část knihy mě normálně zvedala ze židle :D Nejvíc mi bylo líto Willa, když se dopzvěděl pravdu - fakt krutou pravdu. A dále mě dostal konec - tyhle milostné trojúhelníky miluju a zároveň děsně nesnáším... Tím jak to autorka zakončila, nedokážu vůbec odhadnout jaká dvojce vznikne v posledném dílu Mechanická proncezna. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama